Znamy mistrza Amatorskiej Ligi Futsalu!
Czerwiec
23
2020

Znamy mistrza Amatorskiej Ligi Futsalu!

Dobiegł końca drugi sezon Amatorskiej Ligi Futsalu. Tytuł mistrzowski powędrował do RKS Chuwdu. Królem strzelców został zawodnik najlepszej drużyny rozgrywek ‒ Dariusz Drzazga, który zdobył łącznie 26 goli!

 

Przed ostatnią kolejką szansę na tytuł miały dwie ekipy: RKS Chuwdu oraz Calcio Vazoni, które uzbierały na swoim koncie po 31 punktów. Bilansem bramkowym wygrywał jednak RKS. Wszystko zatem było w nogach lidera. I to właśnie jego mecz zainaugurował ostatnią serię gier. Chuwdu mierzyło się w KS Niedrzwicą. Spotkanie zakończyło się wyraźną wygraną Chuwdu (11-2). To oznaczało, że poznaliśmy nowego mistrza rozgrywek!

W kolejnym sobotnim spotkaniu Calcio Vazoni mierzyło się z Żubrami Lublin. To spotkanie mogło teoretycznie w przypadku wysokiego zwycięstwa wywindować Żubry na 2. miejsce. Szanse na tytuł najlepszego strzelca ALF miał również kapitan Żubrów ‒ Grzegorz Kutrzepa. Jednak, aby zrównać się z Dariuszem Drzazgą musiał zdobyć aż pięć bramek w starciu z bardzo trudnym rywalem. Nic z takich rzeczy się nie wydarzyło. To Calcio pewnie zwyciężyło 11-5.

Szczegółowe informacje oraz komentarz kapitana nowego mistrza (RKS Chuwdu) ‒ Jakuba Gałki na stronie Amatorskich Lig Lublina (TUTAJ).

 

Autor: Kamil Wojdat

Facebook

Youtube

Instagram

Wspierają nas