W zawodach Z SKS-u do AZS-u dominował Lublin
Grudzień
8
2020

W zawodach Z SKS-u do AZS-u dominował Lublin

Środowisko Lubelskie po raz szósty zdominowało zawody pn. Z SKS-u do AZS-u, które odbyły się na dniach 4-6 grudnia 2020 roku w Warszawie. Dziesięć medali indywidualnych i cztery w grach zespołowych - to najlepszy wynik w historii! 

Za nami szósta edycja ogólnopolskiego finału dla uczniów szkół średnich. Zawody są doskonałą zachętą do tego, żeby przygodę ze sportem kontynuować na studiach. 

- Tym razem ze względów bezpieczeństwa zabrakło wspólnego podsumowania. Nie prowadzono też klasyfikacji miast, co zawsze wzbudzało dodatkowe emocje. Trzeba jednak oddać, że w wielu dyscyplinach dominowali reprezentanci Lublina - czytamy w serwisie Pasja AZS. 

Niebywały wynik osiągnęli reprezentanci Lublina w ergometrze wioślarskim kobiet i mężczyzn. Zajęli wszystkie miejsca na podium, a najbardziej imponujący wynik uzyskał Karol Dragan (w 3 minuty przepłynął 926 metrów). Turniej tenisa stołowego wygrał Miłosz Plewik, a dwa z trzech miejsc na podium - zarówno u kobiet jak i mężczyzn - należały do Lublina. 

W grach zespołowych zdobyliśmy cztery puchary na pięć dyscyplin! Dwa za pierwsze miejsce trafiły do siatkarek i siatkarzy z IV Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej (fotografia główna). Za trzecie miejsce zostały nagrodzone koszykarki i futsaliści - również z IV LO w Białej Podlaskiej. 

Słowa uznania i duże podziękowania kierujemy do nauczycieli lubelskich szkół, którzy w dobie pandemii przygotowali uczniów i pojechali z nimi na zawody do Warszawy. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Pan Andrzej Chwedoruk (najliczniejsza reprezentacja z IV LO w Białej Podlaskiej) oraz Pan Artur Pacholski (wszystkie miejsca na podium w ergometrze wioślarskim kobiet i mężczyzn). 

 

Foto: Organizatorzy, Materiał: Piotr Rejmer i Wojciech Stańko

Facebook

Youtube

Instagram

Wspierają nas