W podwójnej koronie
Styczeń
13
2019

W podwójnej koronie

Emocji nie brakowało, od ciekawych akcji po ładne bramki - tak w skrócie można podsumować turniej finałowy Akademickich Mistrzostwa Województwa Lubelskiego 2018/2019 w futsalu mężczyzn, który odbył się w dniu 13 stycznia 2019 roku w hali Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Mistrzem został Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 

Już w pierwszym meczu na turnieju, którym określano jako mały finał - spotkały się drużyny UMCS Lublin i Politechniki Lubelskiej. Po zaciętym spotkaniu półfinałowym, różnicą jednej bramki strzelonej pod koniec drugiej połowy - wygrał UMCS Lublin (wynik końcowy 3:2). W drugim meczu o finał zmierzyły się uczelnie: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Od początku do końca dominowali reprezentanci Uniwersytetu Przyrodniczego i ostatecznie wygrali całe spotkanie 4:1. 

Wynik w spotkaniu o trzecie miejsce między Politechniką Lubelską a Katolickim Uniwersytet Lubelskim ważył się do samego końca. Politechnika na początku drugiej połowy strzeliła dwie bramki i prowadziła 3:1, jednak zespół KUL-u Lublin nie odpuszczał i strzelając bramkę kontaktową liczył się w walce o brązowy medal do samego końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 i z brązowego medalu cieszyli się zawodnicy Politechniki Lubelskiej. 

Spotkanie finałowe pomiędzy Uniwersytet Przyrodniczym w Lublinie i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie od początku było skoncentrowane - przez obie ekipy - na nie straceniu bramki. Po dobrze rozprowadzonej akcji, bardzo ładnym strzałem z ostrego kontu popisał się Patryk Nieradko i UMCS wyszedł na prowadzenie. Rozgrywając bardzo mądrze cały spotkanie, drużyna trenera Tomasza Bieleckiego strzeliła jeszcze dwie bramki i ostatecznie wygrała pewnie 3:0. Tym samym tytuł mistrzowski w futsalu kobiet i mężczyzn trafił do UMCS Lublin. (przyp. red.: Mamy pierwsze rozstrzygnięcie - relacja z turnieju finałowego pań)

- Pierwszy mecz nie należał do łatwych. Przez długi czas utrzymywał się remis. W końcówce rozstrzygnęliśmy go na swoją korzyść. Wydaje się, że wiele on nas kosztował i dzięki temu z pokorą mogliśmy podejść do meczu finałowego. Tam już zagraliśmy swoją piłkę, nasz futsal - na zero z tyłu i możemy się cieszyć z tytułu mistrzowskiego - mówił po turnieju Michał Kowalczyk, reprezentant UMCS Lublin. 

- Na turnieju Półfinałowym AMP w futsalu mężczyzn celem jest awans do następnego turnieju, w którym będziemy walczyć o medale. Poziom jest znacznie wyższy, wiec myślami jesteśmy przy kolejnym kroku do osiągnięcia naszego celu, jakim jest medal mistrzostw Polski. Na pewno fajną sprawą jest zagranie turnieju Półfinałowego na naszych obiektach, które znamy. Mamy wielu przyjaciół, kolegów i rodziny w Lublinie, którzy mogą przyjść - zobaczyć mecz i nas wspierać. Trybuny będą po naszej stronie - dodaje Michał Kowalczyk.

Turniej Półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn odbędzie się w dniach 24-27 stycznia 2019 roku. Będzie rozgrywany na obiektach Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i Politechnice Lubelskiej. Serdecznie zapraszamy do kibicowania. Równocześnie specjalnie dla Was będziemy prowadzić relacje LIVE z każdego spotkania na naszej stronie AZS Lublin. 

 

AMWL 2018/2019 w futsalu mężczyzn: 
1. UMCS Lublin
2. UP Lublin
3. Politechnika Lubelska

 

Zwycięzcy - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

 

Materiał, wywiad i foto: Piotr Rejmer

Facebook

Youtube

Instagram

Wspierają nas