Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu - Zapraszamy
Styczeń
15
2019

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu - Zapraszamy

Kilka dni dzieli nas od piłkarskiego święta w Lublinie. Przed nami turniej Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn - Półfinał C, który odbędzie się w dniach 24-27 stycznia 2019 roku w obiektach trzech lubelskich uczelni. 

Jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych AMP ponownie wraca do Lublina. Wśród faworytów tego turnieju są trzy lubelskie drużyny, reprezentowane przez: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie i Politechnika Lubelska. Spotkania będą odbywać się w trzech halach: Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Serdecznie zapraszamy do kibicowania! Nie zabraknie również wyników LIVE z każdego spotkania, które będziecie mogli śledzić na naszej stronie AZS Lublin. 

 

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Rolę gospodarza pełni Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. O zbliżającym się turnieju AMP w futsalu mężczyzn rozmawialiśmy z trenerem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Panem Markiem Wawrem. 

- Dobrze wypadliśmy na Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego. W tym roku zdecydowanie lepsza gra, mamy wyrównane dwie czwórki. W finale graliśmy z UMCS Lublin, który o te trzy bramki był lepszy. 

- Cieszę się, że ten turniej Akademickich Mistrzostw Polski wraca do Lublina. Gramy u siebie i jak to zawsze mówią: ściany pomagają gospodarzom. Bardzo liczymy na dobry występ, do którego od dłuższego czasu przygotowujemy się. 

- Celem jest awans do ćwierćfinału, bo później jest szansa powalczyć o przepustkę na turniej finałowy. Do Lublina przyjeżdżają zespoły bardzo mocne z Krakowa, Rzeszowa i Kielc. Nie będzie łatwo, a o tym kto jest lepszy - nie raz może zdecydować dyspozycja dnia - opowiadał trener Marek Wawer. 

Więcej szczegółów o turnieju na naszej specjalnej stronie AMP w futsalu mężczyzn - Półfinał C

 

Wideo: AZS UP Lublin. Materiał, wywiad i foto: Piotr Rejmer

Facebook

Youtube

Instagram

Wspierają nas