Weekend pod znakiem sportu - Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego
Czerwiec
15
2020

Weekend pod znakiem sportu - Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego

Blisko sto osób przez trzy dni rywalizowało podczas zawodów Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. 

W drugi weekend czerwca studenci startowali w kolarstwie górskim (13 czerwca) oraz grali w turniejach tenisowych (12-14 czerwiec). Po Akademickie Mistrzostwo Województwa Lubelskiego 2019/2020 w jeździe indywidualnej na czas w kolarstwie górskim sięgnęła Zuzanna Wieczorek z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Michał Michalski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Szczegółowe wyniki są dostępne w komunikacie na podstronie Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego/Dyscypliny/Kolarstwo górskie

Złoty medal na AMWL w tenisie wywalczyła Lujain Shelbayh. Natomiast u mężczyzn po raz trzeci triumfował Mateusz Piątek. Student Politechniki Lubelskiej w finale pokonał Pawła Głuszaka (foto) z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 

- Bardzo fajnie, że mieliśmy możliwość zagrania. W tym roku miałem najluźniejsze podejście do tego turnieju, bez presji na wynik. Cieszę się, że udało się przejść bardzo trudną drabinkę. Miałem po drodze do finału Kamila Dawida i Michała Buguckiego (przyp. red.: zeszłoroczni medaliści) - mówił po turnieju Paweł Głuszak. 

Dokładnie wyniki z tenisa znajdują się w komunikacie zakładki Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego/Dyscypliny/Tenis

 

Foto: Organizatorzy, Materiał: Piotr Rejmer

Facebook

Youtube

Instagram

Wspierają nas