Pływanie zakończyło cykl AMP w Lublinie
Październik
11
2020

Pływanie zakończyło cykl AMP w Lublinie

Na Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu wystartowało blisko 400 uczestników. Przez dwa dni w Aqua Lublin rywalizowano nietypowo, bo w czterech blokach startowych podzielonych na konkurencie i serie. 

- Jeszcze w sobotę rano przywitała nas żółta strefa, ale nie stanowiło to dla nas kłopotu, ponieważ wcześniej zaplanowaliśmy, iż zawody odbędą się bez publiczności, a w trakcie poszczególnych bloków w obiekcie nie będzie przebywać więcej osób, niż pozwalają na to przepisy - mówiła organizatorka Anna Belcik. 

Cztery złote medale wywalczyła Daniela Georges z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wygrała 100 metrów stylem dowolnym i motylkowym oraz w sztafecie kobiet i mieszanej 4×50 metrów stylem dowolnym. Po trzy złote medale powędrowały do Kamila Bryły z UMCS Lublin i Jana Kałusowskiego z Politechniki Łódzkiej. Bryła był najszybszy na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym oraz w sztafecie mieszanej 4x50 metrów stylem dowolnym, a Kałusowski zwyciężył na 50 i 100 metrów stylem klasycznym oraz w sztafecie 4x50 metrów stylem zmiennym. Dwa indywidualne złota zdobył Jakub Kraska z Uniwersytetu Łódzkiego, będąc najlepszym na 50 i 100 metrów stylem dowolnym. 

- Mistrzostwa bardzo ciekawe. Aktualnie ciężko przeprowadzić zawody w takiej formie tradycyjnej. Z tego co widziałem rywalizacja była. Dobrze to wyglądało ze strony organizacyjnej. To była takie klasyczne AMP-y, czyli dobra zabawa - spotkanie się po czasie ze starymi znajomymi i co najważniejsze - w końcu starty. A co do pływania - bardzo przyjemnie jest wrócić na basen. To była nagroda, po takim czasie wskoczyć do wody i nawet popłynąć w niezłym czasie - opowiadał po mistrzostwach Jan Kozakiewicz ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. 

- Takie spotkania i zawody mobilizują. Wyszliśmy na miasto dwa razy, oczywiście w reżimie covidowym. Jest z nami jeden zawodnik, który skończył studiować. Ale tak polubił AMP-y, że przyjeżdża zawsze z nami i nas wspiera - zdradził na zakończenie Jan Kozakiewicz, który wywozi z Lublina srebrny medal wywalczony na 50 metrów stylem klasycznym. 

Klasyfikację generalną kobiet wygrały studentki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Natomiast u mężczyzn najlepsi okazali się reprezentanci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Szczegółowe wyniki Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu znajdują się na stronie megatiming.pl. Galeria z zawodów dostępna jest na stronie FB: AMP w Pływaniu

 

Materiał: Piotr Rejmer

Facebook

Youtube

Instagram

Wspierają nas