UMCS Lublin wygrał turniej AMP w futsalu mężczyzn - wideo
Styczeń
27
2019

UMCS Lublin wygrał turniej AMP w futsalu mężczyzn - wideo

UMCS Lublin wygrał turniej Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn - Półfinał C, który odbył się w Lublinie na dniach 24-27 stycznia 2019 roku. Ponadto awans na turniej finałowy wywalczyły - Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. 

Cztery najlepsze uczelnie południowo-wschodniej Polski pojadą na turniej AMP w futsalu mężczyzn - Finał, który odbędzie się w Opolu 21-24 luty 2019 r. UMCS Lublin, UJ Kraków, PWSZ Tarnów i UEK Kraków staną przed szansą zdobycia medali Akademickich Mistrzostw Polski. Najwięcej emocji w Lublinie przyniosły sobotnie spotkania ćwierćfinałowe, które zadecydowały o tym kto awansował na turniej finałowy. Jedno z nich zakończyło się rzutami karnymi, które w ostateczności lepiej wykonali reprezentanci UMCS Lublin pokonując w nich Uniwersytet Rzeszowski. 

Ostatni dzień Mistrzostw zdecydował o klasyfikacji turnieju. W meczu o trzecie miejsce Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie pokonał PWSZ Tarnów, natomiast w meczu finałowym UMCS Lublin wygrał z Uniwersytetem Jagiellońskim. 

Nagrody dla najlepszego zawodnika Norberta Myszki (UMCS Lublin), bramkarza Michała Mieleckiego (UJ Kraków), strzelca turniuju Mikołaja Pysia (UJ Kraków) oraz pamiątkowe puchary dla uczelni wręczała Pani Prezydent Beata Stepaniuk-Kuśmierzak. 

Klasyfikacja końcowa turnieju AMP w futsalu mężczyzn - Półfinał C: 
1. UMCS Lublin - awans na turniej finałowy 
2. UJ Kraków - awans na turniej finałowy 
3. UEK Kraków - awans na turniej finałowy 
4. PWSZ Tarnów - awans na turniej finałowy 

5. URz Rzeszów 
6. PL Lublin 
7. PWSZ Nowy Sącz 
8. UJK Kielce 
9. UPr Lublin 
10. PRz Rzeszów 
11. PŚk Kielce 
12. AWF Kraków 

 

I DZIEŃ RELACJI LIVE - WYNIKI

II DZIEŃ RELACJI LIVE - WYNIKI

III DZIEŃ RELACJI LIVE - WYNIKI

 

Materiał, foto i wywiady: Klaudia Bryk i Piotr Rejmer

Facebook

Youtube

Instagram